Hevesli İnsan Bilim Atölyeleri

"Topyekün eğitim" yöntemini benimseyen bir toplumsal dönüşüm hareketi ve eşitlikçi bir tavırla toplumun her bireyini; bilim, sanat ve felsefe ışığında bu toplumsal dönüşüm hareketine katmaya çalışan bir organizasyondur.

Yenilikçi Çözümler

Bu akademinin mensubu olan bizler, Türkiye eğitim sisteminin noksanlıklarına yenilikçi çözümler üreterek toplumun bu ihtiyacını çözmeye çalışıyor; atölyeler, akademik sunumlar, akademik işbirlikleri, modüller gibi yöntemlerle bu anlayışımızı pekiştiriyoruz.

Yaygın Eğitim

Eğitimi ülkenin dört bir yanına ulaştırmaya ve ulaştıracak nitelikli eğitmenleri bir araya getirmeye çalışıyoruz.

Evrim Ağacı

Türkiye'nin en uzun soluklu, en eski, en köklü, en büyük, en güvenilen ve en çok ziyaret edilen bilim oluşumlarından birisidir.

Ücretsiz Bilim Arşivi

5 Kasım 2010'da kurulmuş olan Evrim Ağacı, kurulduğundan bu yana tamamen ücretsiz bir şekilde bilim yazıları, makaleler, videolar, görseller ve çeşitli diğer içerikler hazırlamakta veya diğer dillerden Türkçeye güvenilir içerikleri kazandırmaktadır.

Aydınlanma Mücadelesi

Evrim Ağacı, Türkiye'deki bilimsel bir aydınlanma mücadelesine katkı sağlamak amacıyla iletişim araçlarını etkili bir şekilde kullanmayı hedefler.

Öncül Analitik Felsefe Dergisi

27 Aralık 2018 tarihinde kurulmuş olan ülkemizin ilk popüler analitik felsefe dergisidir. Gönüllülük esasıyla çalışır ve tamamen bağımsızdır.

Analitik Felsefe

Analitik felsefe geleneğini ülkemizde tanıtmayı amaçlayarak hem felsefe ve bilime dair özgün yazılar, çeviri metinler, canlı yayın etkinlikleri ve videolar hazırlayıp birçok etkinlik düzenlemektedirler.

Geniş Kapsam

Felsefenin her alanında içerikler üretmeye çalışan dergi ekibi, Türkiye'deki en kapsamlı analitik felsefe arşivlerinden birini üretmeyi hedeflemektedir.

Hepimiz, faydalı bir şeyler yapmak için bir araya geldik.

Etkinliği organize eden ekiplerin üçünün de ortak bir amacı var: Türkiye için faydalı bir şeyler yapabilmek.

Bu nedenle gece-gündüz demeden, azimle çalışarak, katılımcılarımızın en fazla fayda göreceği şekilde etkinliğimizi düzenlemeye çalıştık.